STAVEBNÍCTVO, INOVÁCIE, RENOVÁCIE, OBCHOD


 

STAVEBNÍCTVO

Sme stavebná firma, ktorá sa už mnoho rokov zaoberá výstavbou energoúsporných a k ľuďom priateľských objektov. Činnosť vykonávame  podľa štandardov vyváženej architektúry, kde projektant vytvára priestorové a efektívne formy na základe bezpečných a trvalých konštrukčných riešení.

Počas práce sa snažíme o racionálne využívanie surovín a materiálov, úsporu energií  alebo spotreby vody, čím obmedzujeme negatívny vplyv na životné prostredie a súčasne zabezpečujeme vysokú kvalitu a užívateľský komfort. Naše referenčné objekty sa nachádzajú v Poľsku, Nórsku, Škótsku, Nemecku, Francúzsku a v Portugalsku.

Riadne a včas vykonávame zverené práce. Individuálnym prístupom ku každej objednávke od momentu projektovania až po záverečné prevzatie dbáme ako o spoľahlivosť prefabrikovaných konštrukcií , tak aj o estetickú stránku dokončovacích prác. 


INOVÁCIE

Dodávame riešenia, ktoré zušľachťujú drevo, kameň, tehlu ale aj betón, zvyšujú ich odolnosť a trvácnosť, ale redukujú aj ich množstvo počas výstavby, čo umožňuje ich ďalšie využitie.

Disponujeme technológiou štrukturálnych zosilnení, založenej na uhlíkových, sklenených, bazaltových a aramidových kompozitných materiáloch, oceľových sieťkách, organických živiciach a neorganických maltách. Vykonávame konštrukčné expertízy. Ako jeden z prvých máme softvér pre projektovanie s využitím rôznych kompozitných materiálov.

Neustále pracujeme nad zlepšením tepelného odporu budov ponukou zdravých, ekonomických a inovatívnych termoizolačných materiálov.


RENOVÁCIE

Profesionálne sa zaberáme renováciou pamiatok, predovšetkým konzervátorskými prácami a impregnáciou pamiatkových objektov drevenej architektúry.

Podklad pripravujeme takým spôsobom, aby sme nepoškodili pamiatkový objekt, a tým napomáhame trvalému zastaveniu pôsobenia deštrukčných činiteľov ako sú hmyz a huby. Zosilňujeme zničené prvky a obmedzujeme tak počet prípadných rekonštrukcií.

Zohľadňujeme normy biologickej rozložiteľnosti a používame preverené impregnácie, s pretestovaným vzájomným pôsobením. Dodávame komplexný a účinný systém protipožiarnej a biologickej ochrany dreva v rôznych farebných verziách: bezfarebnej, lazúrovacej, krycej alebo aj pokrytých vápnovým náterom.

Navrhované riešenia nevykazujú známky negatívneho vplyvu na životné prostredie.


OBCHOD

Sme výrobcom dreva s protipožiarnym zabezpečením, ale aj distribútorom dreva z masívu a lepeného atestovaného konštrukčného dreva, profilovaného dreva a dreva impregnovaného furánovým polymérom s mimoriadne vysokou odolnosťou proti agresívnym atmosferickým vplyvom.

Ponúkame lúpaný alebo brúsený prírodný kameň – steatit, ktorý ako jeden z mála v prírode najdlhšie akumuluje teplo, chráni a je úplne bezpečný, pretože aj keď je mokrý, nikdy nie je klzký. Iná surovina – kremeň má osobité samoregeneračné vlastnosti.

Ako izolačný materiál ponúkame prírodnú ovčiu vlnu, ktorá čistí vzduch, pohlcuje hluk a vlhkosť, je nehorľavá a neutralizuje škodlivé chemické zlúčeniny.V prípade izolácie základových dosiek alebo zelených striech je vhodné sa oboznámiť s parametrami ekologického penového skla, ktoré je nenasiakavé, nezamŕza, je nehorľavé a pritom veľmi ľahké.

Uvádzame na európsky trh komopozitné materiály na vystužovanie betónu ako sú kompozitné tyče alebo kompozitné sieťky zo skleneného vlákna, ktoré sú silnejšie, ľahšie, úspornejšie, nepodliehajú korózii ani rozkladu, nestrácajú svoje vlastnosti pri nízkych teplotách, majú nízku tepelnú vodivosť, dlhú trvácnosť, sú ekologické a výhodné z logistického hľadiska.


Ako môžeme pomôcť?

Budeme sa snažiť odpovedať na akékoľvek vaše otázky.